Thursday the 2nd - - Free Joomla Templates
  • MUTLU, GÜVENLİ, SAĞLIKLI BİR BEBEKLİK VE ÇOCUKLUK DÖNEMİ İÇİN... İZMİR'DE 25 YILLIK TECRÜBE... 02323740000

  • HUZURLU VE MUTLU BİR ÇOCUKLUK DÖNEMİ İÇİN... İZMİR'DE 25 YILLIK TECRÜBE... 02323740000

  • PSİKOLOG DR. MURAT SARISOY'UN YÖNETİMİNDE COCUKERGEN.COM... 02323740000

  • RANDEVU İÇİN; 7 GÜN 24 SAAT ARAYABİLİRSİNİZ... 0232 3740000

İzmir pedagog, pedagog izmir, izmir çocuk psikolog

Merhabalar izmir pedagog ve psikologların oldukça talep gördüğü bir şehir; çünkü eğitim düzeyi yüksek nüfus çocuklarının yaşadığı sorunlarla ilgili daha çok pedagog hizmeti talep ediyor. Psikologlar üniversitelerin psikoloji bölümlerinden mezun olur, klinik psikolojide yüksek lisans veya doktora yapar ve üzerine hangi kuramı seçtilerse,  örneğin varoluşçu, bilişsel, aile ve çift terapisi, çocuk terapisi, oyun terapisi vb. o alanda eğitim alırlar ve hizmet verirler. (Evet; yukarıda görmüş olduğunuz resim benim ve onlar da benim üç çocuğum.) 

İşte çocuk psikolojisi alanında çalışan ve bu alanda bizzat çocuklara ve ailelerine sorunların çözümünde yardımcı olan uzmanlara çocuk psikoloğu ya da pedagog denir.

Sıklıkla psikologlarla karıştırılan çocuk psikiyatristleri ise tıp doktorlarıdır ve medikal yani ilaçla tedavi yapma yetkisine sahiptirler. Çocuğunuzla ilgili sorunlarınızın çözümünde bu meslek grupları bu temel bilgilere sahip olmak seçiminizi kolaylaştıracaktır.  

İzmir'de çocuk psikologu (pedagog) arıyorsunuz, ve olasılıkla da arama motorunda pedagog izmir ya da izmir pedagog kelimeleriyle arama sonucunda bize ulaştınız. Belki de İzmir'de ya da İzmir'e yakın illerden birinde yaşıyorsunuz. Bulunduğunu şehirde tecrübeli ve üst akademik düzeyde eğitim almış uzmanlaşmış  bir çocuk psikologu (pedagog) yok bu yüzden en yakın büyük şehir İzmir'e yöneldiniz.  Ya da İzmir'desiniz ve tecrübeli, nitelikli, işinin ehli bir çocuk psikologu (pedagog) arıyorsunuz ki insana yardım elini uzatan bir meslek grubu için bu özellikler sadece gerekli değil bizce şart.

Psikologluk mesleğinin her şeyden önce bir hayatı tanıma ve kendini bulma mesleği olduğunu düşünüyoruz. Bu anlamda bu alanda çalışacak çocuk psikologlarının (pedagogların) sadece mesleki ve kariyer anlamında değil her anlamda kendini geliştirmiş olmasının şart olduğunu düşünüyoruz. Bütün bu birikimin ise alınan bir kaç sertifika ya da yapılan bir iki kısa süreli stajla değil uzun süren akademik eğitim, tecrübe bileşimiyle sağlanacağını düşünüyoruz. Ayrıca kendi çocuğu olmayan çocuk psikologlarının ebeveynleri anlamakta ve empati kurmakta zorluk çektiklerini düşünüyoruz. Çocuk sahibi olmayı yaşamadan bunun çok da mümkün olmadığını iddia ediyoruz. Çünkü biz tam (iki erkek, bir kız) 3 çocuk sahibi bir uzman olan Psikolog Dr. Murat SARISOY tarafından yönetilen bir ekibiz... 

Tüm bu mesleki niteliklerin göstergesinin ise güvenli olup olmadığı tam bilinemeyen tavsiye sitelerine yazılan ve/veya yazdırılan tavsiyelerin ya da internet ortamına açılan forumlarda verilen tavsiye linklerinin olmadığını düşünüyoruz. Çünkü biz işimizi fazlasıyla seviyor ve ciddiye alıyoruz. 

Psikolog Dr. Nedir? Ne demektir?

Psikologlar eğitim düzeylerine göre  Psikolog, Uzman Psikolog ve Dr. Psikolog olmak üzere üçe ayrılırlar. Buna göre psikolog 4 yıllık lisans mezunu, uzman psikolog 4 yıl artı 3 yıl uzmanlık eğitimi yapmış ve bu ünvanı almış psikologtur. Dr. psikolog ise alanında doktorasını yapmış yani lisans ve uzmanlık eğitimi olan 7 yılın üzerine 5 ya da 6 yıl daha eğitim almış psikologtur. Doktora düzeyine ulaşmış bir psikologun (Dr. Psikolog) bu durumda 12 ya da 13 yıllık bir eğitim süreci bulınmaktadır. Yardım alınmadan önce kişilerin yardım alacakları çocuk psikologları (pedagogları) hakkında özellikle eğitim süresi, ve bu alandaki tecrübesi  anlamında araştırma yapmaları ve bilgi almaları önemlidir. 

Nasıl hizmet veriyoruz?

Yaşadığınız probemlerle ilgili önce merkezimizi arar ve randevu alırsınız. Randevu saat ve gününüz size bir gün öncesinden tekrar hatırlatılır. Merkezimize geldiğinizde ortamın bir muayenehaneden çok; çocukların kendini rahat hissedebilmeleri için serbest stilde döşenmiş olduğunu görürsünüz. Sizi güleryüzlü yardımcı asistan ablalarımız karşılar ve çocuğunuza refakat ederler. Uzmanımız ile siz görüşürken çocuğunuz ön değerlendirmeye alınır. Daha sonra çocuğunuzla uzmanımız başbaşa görüşür, bu görüşme sırasında uzmanımınızın yanında yardımcı asistan abla da bulunur ve uzmana asistanlık yapar ve de bir yandan çocuğunuzu rahatlatır. Görüşmeden sonra siz içeri alınırsınız ve çocuk oyun odasında zaman geçirirken uzmanımız size sorunun çözümü için yapılması gerekenleri anlatır. Randevu gerekli ise yeni randevunuzu belirler. Daha sonra da gerektiğinde ona ulaşabilmeniz için gereken telefon ve iletişim yollarını size sunar. Yine güleryüzlü yardımcı ablalarımız eşliğinde merkezimizden ayrılırsınız. 

Etik, Bilimsel yaklaşımımız ve tam 25 yıllık tecrübemizle yanınızdayız...

Çocuk Psikoloğunun (Pedagog) İlgilendiği Konular

  • 0-18 Yaş Dönemi Çocuk Gelişimi Check-up Çalışmaları (çocuğunuzun ruhsal gelişimine dair kontrol ve takip çalışmaları)

➢ Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite,

➢ Öğrenme Bozuklukları,

➢ Kaygı ve Korku Bozuklukları,

➢ Takıntılar,

➢ Duygudurum Sorunları,

➢ Uyum Bozukluğu,

➢ Davranış Bozuklukları,

➢ Yaygın Gelişimsel Sorunlar,

➢ Otizm,

➢ Yeme Bozuklukları,

➢ Tik Bozuklukları,

➢ Mental Retardasyon (Zeka Gerilikleri),

➢ Gelişim Gerilikleri,

➢ Konuşma ve Dile Özgü Gelişimsel Bozukluklar,

➢ Cinsel Kimlik Bozuklukları,

➢ Yas,

➢ Sosyal Fobi,

➢ Okulla İlişkili Sorunlar,

➢ Sınav Kaygısı ve Korkusu,

➢ Alt ıslatma, gece işemesi

➢ Kaka kaçırma ve kaka tutma sorunları

Çocuk Psikolojisinde Uygulanan Yöntemler:

- Destekleyici psikoterapi,

- Bilişsel Davranışçı terapi,

- Oyun terapisi,

- Filial Terapi,

- Aile terapisi,

Bizimle ilgili daha fazla bilgi sahibi olmak için BİZ KİMİZ? linkini inceleyebilirsiniz.

SAYGILARIMIZLA...

Dr.Psikolog Murat SARISOY

Danışma ve Randevu Hatlarımız:

·         0 232 464 00 60

·         0 232 374 00 00(7 Gün / 24  Saat Danışma ve Randevu Hattı)

·         0 534 670 23 73

·         0 554 580 25 10